Laptopu Kablosuz Modem gibi kullanma notebook Kablosuz Modem olarak kullanma

Etiketler: dizüstü bilgisayarı Kablosuz Modem şeklinde kullanma, Laptoptan kablosuz modem yapma

Laptopu Kablosuz Modem Olarak Kullanma Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Laptopu Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Laptop, Notebook gibi cihazlarınızın Wireless özelliğine sahipse modem gibi kullanabilirsiniz. Böylece diğer Wireless özelliğine sahip cihazlarınız ile internete girebilirsiniz. Genelde bu tip durumlarda evinizde kablosuz internet özellikli modeminiz yok ise kablo ile internete girdiğiniz bir dizüstü bilgisayarın Wireless özelliğini kullanarak diğer cihazlarınıza internet dağıtabilirsiniz. Üstelik bu işi yapmanız için ekstra bir program kullanmanıza gerek yok Windows işletim sistemi siz bu özelliği sunuyor.

Laptop Bilgisayardan İnternet Nasıl Çekilir

Yapmanız gereken ilk iş kablo ile internete bağlı olan dizüstü bilgisayarın ayarlarını yapmak olmalıdır. Bunun için ise Başlat’tan Denetim Masasına giriyorsunuz buradan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” simgesine tıklayınız. Açılan ekranın sol kısmında “Kablosuz Ağları Yönet” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra sol üstte “Ekle” seçeneğine tıklayınız ve buradan çıkan menünün alt kısmından “Geçici Ağ Oluştu” seçeneğine basarak gerekli bilgileri doldurup ağ oluşturunuz.

Artık ortamda kablosuz bir ağ var. Diğer Wireless özellikli cihazlarınız ile internete erişebilirsiniz. İnternete erişmek istediğiniz bilgisayar ile ortamdaki Wireless ağ araması yapınız ve ilk bilgisayarda “Geçici Ağ Oluştur” kısmında verdiğimiz bağlantı adını bulunuz ve bağlan düğmesine tıklayınız. Bağlana tıkladığınızda daha önce belirlediğiniz şifreyi giriniz. Artık ortamdaki tüm Wireless özellikli cihazları bu şekilde internete bağlayabilirsiniz.

Son Aramalar: dizüstü bilgisayarı Kablosuz Modem şeklinde kullanma, Laptoptan kablosuz modem yapma, Laptopu Kablosuz Modem gibi kullanma, notebook Kablosuz Modem olarak kullanma

bilgisayarı modem olarak kullanma, laptopu wireless modem olarak kullanma programı, laptopu kablosuz modem olarak kullanma, laptopu wireless modem olarak kullanma, bilgisayarı modem olarak kullanma win7, laptopu modem olarak kullanma, laptopu modem gibi kullanma, laptopu modem olarak kullanmak, laptopu wireless modem olarak kullanma win7, bilgisayarı wireless modem olarak kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver