Laptop Şarj Göstergesi Programı

Battery Care adlı bu ücretsiz ve ufak boyutlu program görev çubuğunuza yerleşir ve sizlere laptop şarj gücü hakkında normalde Windows 7’nin verdiği bilgilerden çok daha fazla ve detaylı bilgi gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yukardaki resimde de görüldüğü gibi görev çubuğundaki Battery Care programının ikonunun üzerine giderseniz laptop şarj ömrünün yüzde kaçının kaldığını ve CPU sıcaklığını görebilirsiniz.

Ayrıca bu ikona tıklarsanız aşağıdaki gibi daha detaylı bilgi sunan program göstergesi açılır.

Burada laptop şarjınızın kaç dakika sonra biteceğini “battery remaining time” yazan kısımın karşısında görebilirsiniz. Mesela bu penceredeki göstergeye göre 1 saat 38 dakika kalmış ve pilin toplam şarjının yüzde 98’si hala duruyor. Sadece yüzde 2’si kullanılmış. Ayrıca “Discharges Information” kısmındaki yeşil renkle dolan çubuğun tamamı yeşil olduğunda şarjınız bitti demektir. En alttaki kısımda bulunan “CPU temperature” yazan yerden  de işlemci ısısını görebilirsiniz.

Bu şarj göstergesi temel bilgileri gösterir. Eğer çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bu pencerenin üst sağ tarafındaki “Detailed Information” sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılacak pencerede gösterilenler aşağıdaki gibidir.

Tüm windows sürümlerinde /windows 7, xp ve vista da kullanılabilir.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver