Laptop batarya ömrünü uzatma programı

Windows 7’de güç planınızı iyi bir şekilde hazırlamadığınız için veya laptopunuzdaki bir takım problemlerden dolayı laptop bataryanızın ömrü çok çabuk bitebilir. Eğer bu tür sorunlar yaşıyorsanız Microsoft’un laptop batarya ömrünü uzatma programını sizlere tavsiye ediyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırdığınızda yukarıdaki pencere açılacaktır. Buradan üstteki seçenek “Detect problems and apply the fixex for me” yani türkçesi “problemleri ara bul ve benim için otomatik olarak onar” dır. Eğer ileri seviye windows kullanıcısı değilseniz bu üstteki seçeneğe tıklamanızı öneririm. Çünkü tüm sorunları otomatik olarak çözecektir.

Alttaki seçenek ise “Detect problems and let me select the fixes to apply” yani “problemleri bul fakat onarmak için tek tek bana sor ve seçimi bana bırak” dır. Eğer bilgili bir windows kullanıcısı iseniz burayı tıklayarak gerekli ayarları ve onarımları kendiniz manuel olarak da yapabilirsiniz. Buradaki çözüm önerilerinden istediğinizi seçip tek tıkla tamir edebilirsiniz.

Programın windowsu taratarak laptop batarya ömrünü kısaltan şeyler hakkında buldukları sonuçların bir örneği yukardaki resimde gösterilmiştir. Buradan sayfanın en altındaki “Next” yani “ileri” butonuna tıklarsanız solundaki kutusu işaretli olan sorunlar otomatik olarak onarılacaktır.

Microsoft Laptop Şarj tüketimi sorunlarını düzeltme ve dizüstünün pil ömrünü uzatma programı

Tamir ettiği şeyler:
  • Bilgisayar uyku moduna geçmeden önce beklenen süre çok uzun ayarlanmış
  • Bilgisayarı uyku moduna almak yerine ekran koruyucusu kullanılıyor
  • Ekran parlaklığı çok yüksek ayarlanmış
  • Güç planı en etkili güç planına ayarlanmamış
  • Kablosuz bağdaştırıcı güç tasarrufu için optimize edilmemiş
  • En düşük işlemci durumu çok yüksek ayarlanmış

http://www.enbasit.com/indir.png

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver