Lahit Nedir Hakkında Bilgi

Lahit Nedir

Lahit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lahit Nedir, Lahit Ne Anlama Gelir, Lahit Ne Demektir, Lahit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lahit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lahit Anlamı

Duvarları taş ya da tuğlayla örülmüş, üstü kapak taşıyla örtülen mezar, arkeolojide taş ya da mermerden tek parça oyulmuş mezar. Lahitler, eskiçağlarda yakılan ölülerin küllerinin saklanması için kullanıldı. Putperest ve Hristiyanların lahitlerinin üzerine kabartmalar yapılır, çoğu kez ölenin yaşamından bir bölüm bunlarla anlatılmak istenirdi. Lahitlerin, ev ya da oda biçiminde yapılmış olması, ölünün ileride canlanacağı ya da öbür dünyada yaşayacağı inancından kaynaklanmaktadır. Bu tür lahitlerin en güzel örneklerine Mısır’da rastlanmıştır. İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde muhafaza edilen “Ağlayan Genç Kızlar” lahdi, mermerden yapılmış en güzel lahit örneklerindendir.

Konu ile ilgili aramalar: Lahit Nedir Lahit ödev ara Lahit kelime anlamı Lahit sözlükte ara Lahit ansiklopedi bilgi bankası ara Lahit ne demek Lahit neye denir

Lahit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver