Lahey Adalet Divanı Nedir Hakkında Bilgi

Lahey Adalet Divanı Nedir

Lahey Adalet Divanı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Lahey Adalet Divanı Nedir, Lahey Adalet Divanı Ne Anlama Gelir, Lahey Adalet Divanı Ne Demektir, Lahey Adalet Divanı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Lahey Adalet Divanı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Lahey Adalet Divanı Anlamı

Sürekli görev yapan uluslararası mahkeme. Birinci Lahey Konferansı’nda (1899) alınan karar gereği kurulmuştur. Buna göre, her ülke divana dört yargıç yollayacaktı. İki ya da ikiden fazla ülkenin isteğiyle herhangi bir konuda dava açılabilecekti. II. Dünya Savaşı, divanın çalışmalarını aksattı. 1939-1946 yılları arasında toplanamayan divan kaldırılarak, yerine BM tarafından Uluslararası Adalet Divanı oluşturuldu. Bu divan da çalışmalarını Lahey’de sürdürmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Lahey Adalet Divanı Nedir Lahey Adalet Divanı ödev ara Lahey Adalet Divanı kelime anlamı Lahey Adalet Divanı sözlükte ara Lahey Adalet Divanı ansiklopedi bilgi bankası ara Lahey Adalet Divanı ne demek Lahey Adalet Divanı neye denir

Lahey Adalet Divanı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver