Ladin Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Ladin Nedir Nerede Yetişir

Ladin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ladin Nedir, Ladin Ne Anlama Gelir, Ladin Ne Demektir, Ladin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ladin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ladin Anlamı

Ladin Nedir Nerede Yetişir
Kozalaklıların çamgiller familyasından önemli bir orman ağacı (Picea). 40-50 m.ye kadar boylanan, iğneyapraklı, kışın yaprağını dökmeyen ağaçlardır. Çiçekleri kozalak biçiminde, tohumları kanatlıdır. Odunu yumuşak, beyaz ya da açık pembe renkli, az reçineli ve kokusuzdur. Bu özellikleri nedeniyle kâğıttan, uçak yapımına kadar çok değişik alanlarda kullanılabilir. Ladin yağışlı yerlerde yetişir. Kuzey yarıküreye yayılmış 40 türü bulunur. Türkiye’de doğal olarak yetişen türü doğu ladinidir (P. orientalis). Ayrıca parklarda özel olarak yetiştirilen mavi ladin (P. pungens) güzel görünüşlü, değerli bir türdür.

Konu ile ilgili aramalar: Ladin Nedir Ladin ödev ara Ladin kelime anlamı Ladin sözlükte ara Ladin ansiklopedi bilgi bankası ara Ladin ne demek Ladin neye denir

Ladin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver