Labirent Nedir Hakkında Bilgi

Labirent Nedir

Labirent anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Labirent Nedir, Labirent Ne Anlama Gelir, Labirent Ne Demektir, Labirent Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Labirent ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Labirent Anlamı

Geçitlerinin çokluğu ve karmaşıklığı yüzünden içinden kolay çıkılamayan yerlere verilen ad. Yunan mitolojisine göre Girit Kralı Minos için Mimar Daedalus tarafından yapılan saraya da labirent adı verilmiştir. Girit, Mısır gibi ülkelerde yapılan arkeolojik kazılarda labirent biçiminde yapılmış bina klarına rastlanmaktadır. Bir ara İngiltere’deki bahçeleri labirent biçiminde düzenlemek moda hâline gelmişti. Bu bahçe labirentlerin en ünlüsü, Londra yakınlarındaki Hampton Court’tadır. Lunaparklarda insanlara hoşça vakit geçirtmek için labirentler yapılmaktadır. Deneysel psikolojide, hayvanların davranışlarını ölçmek için labirentlerden yararlanılır. Fareler, labirent biçimindeki yollardan geçmesini öğrenerek yiyeceğe ulaşırlar. İnsanlarda zekâ yaşının saptanmasında ve bulmacalarda kâğıt üzerine çizilmiş labirentlerden yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Labirent Nedir Labirent ödev ara Labirent kelime anlamı Labirent sözlükte ara Labirent ansiklopedi bilgi bankası ara Labirent ne demek Labirent neye denir

Labirent ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver