Kuyruk Sokumundan Kaynaklanan Ağrılar

Kuyruk Sokumundan Kaynaklanan Ağrılar:

Kuyruk sokumu çarpma, düşme sonucunda kolaylıkla kırılabilir ve uzun bir süre çekilecek ağrılara neden olur. Böyle bir durumda ya bu kemiği ameliyatla çıkartmak ya da düzeltilmek gerekmektedir. Hamilelik dönemi sırasında düşenlerde kuyruk sokumu kemiğini düzeltmek gerekmez. Bebeğin doğumu sırasında çoğu defa kendiliğinden düzelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kuyruk sokumundan kaynaklı olarak gelişen bir diğer ağrı türü de dokumacı makatı adı verilen durumdur. Otururken kalça kemiğinin zeminle temas eden kısmında bulunan ve bir tür yastık görevini yerine getiren bölgenin iltihaplanması sonucu bu bölgede sürekli ağrı görülür. Bu tür durumlarda tedavi için bu bölgeye lokal anestezikler ve kortikosteroid enjeksiyonları yardımıyla hastalarda uzun sürecek bir rahatlama sağlanabilmektedir.

Kuyruk sokumu ağrıları beklemeye gelmez. Zaman geçirmeksizin bir an evvel doktora giderek tedavisine başlanmalıdır. Bu yapılmaz ve ağrı ihmal edilirse ileri de oluşabilecek daha büyük sorunlar ameliyatla bile çözülemeyebilir. Kuyruk sokumu çeken hastaların doktor tavsiyesiyle, uzun süre simit şeklinde minderlerde oturması istenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver