Kutsal İttifak Nedir Hakkında Bilgi

Kutsal İttifak Nedir

Kutsal İttifak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kutsal İttifak Nedir, Kutsal İttifak Ne Anlama Gelir, Kutsal İttifak Ne Demektir, Kutsal İttifak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kutsal İttifak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kutsal İttifak Anlamı

Osmanlı ordularının II. Viyana kuşatmasında yenilmesi üzerine Avrupa’da Osmanlı Devleti’ne karşı kurulan ittifak. İttifak antlaşması önce Avusturya ile Lehistan arasında oldu, daha sonra bu antlaşmaya Venedik (1684) ve en son olarak da Çarlık Rusyası (1696) katıldı. Osmanlı Devleti bu dört devletin ittifakı yüzünden kuvvetlerini dörde bölmek zorunda kaldığından 1683 – 1699 yılları arasında yapılan savaşları kaybetti.

Konu ile ilgili aramalar: Kutsal İttifak Nedir Kutsal İttifak ödev ara Kutsal İttifak kelime anlamı Kutsal İttifak sözlükte ara Kutsal İttifak ansiklopedi bilgi bankası ara Kutsal İttifak ne demek Kutsal İttifak neye denir

Kutsal İttifak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver