Kütahya Antlaşması Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı Hakkında Bilgi

Kütahya Antlaşması Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı

Kütahya Antlaşması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kütahya Antlaşması Nedir, Kütahya Antlaşması Ne Anlama Gelir, Kütahya Antlaşması Ne Demektir, Kütahya Antlaşması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kütahya Antlaşması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kütahya Antlaşması Anlamı

Kütahya Antlaşması Nedir Sonuçları, Kimler Arasında Yapıldı
Asi Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa ile Osmanlı Devleti arasında Kütahya’da yapılan antlaşma (14 Mayıs 1833). Antlaşmanın başlıca maddeleri şunlardır: Mısır ve Girit valiliklerine ek olarak Şam valiliği de Mehmet Ali Paşa’ya verilecek, Cidde valiliğinden başka Adana valiliği Mehmet Ali Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa’ya verilecek, Mehmet Ali Paşa-Osmanlı Savaşı sırasında Anadolu’da Mehmet Ali Paşa tarafını tutanlar için genel af ilân edilecek. Bu antlaşmanın imzalanmasından sonra Mısır ordusu, Toros Dağları’nın güneyine çekilerek Anadolu’yu boşalttı.

Konu ile ilgili aramalar: Kütahya Antlaşması Nedir Kütahya Antlaşması ödev ara Kütahya Antlaşması kelime anlamı Kütahya Antlaşması sözlükte ara Kütahya Antlaşması ansiklopedi bilgi bankası ara Kütahya Antlaşması ne demek Kütahya Antlaşması neye denir

Kütahya Antlaşması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver