Kuşburnu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Kuşburnu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar Ve Faydaları Nelerdir

Kuşburnu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kuşburnu Nedir, Kuşburnu Ne Anlama Gelir, Kuşburnu Ne Demektir, Kuşburnu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kuşburnu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kuşburnu Anlamı

Kuşburnu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir
Rosaceac (Gülgiller) familyasının Roba diease alt familyası kapsamına giren, çok yıllık bir bitki. Halk arasında yaban gülü, şillan, deligül, gülburnu, gülelması olarak da bilinir. Çalı formundadır. Kuvvetli bir kök yapısına sahiptir. Hem yüzeyde saçak kökleri, hem derinde 3 m’ye kadar inen kazık kökleri vardır. Kırmızı renkte ve yumuşak etli yapıdaki bu kökler boya sanayiinde de kullanılır. Kuşburnunun gövdesi dikenli ve sağlam yapıdadır. Gövdeyle bütünlük gösteren dalları esnek ve genellikle dikenlidir. Yapraklar elips şeklinde, dişli, üç ve beş yaprakçıklıdır, mat yeşil renklidir. Çiçekleri beş taç yapraklı, beyaz ya da uçuk pembe renktedir. Kuşburnu meyvesi parlak kırmızı renkte, yumurtamsı ya da yuvarlak şekildedir.

Kuşburnu, içinde bulunan C vitamini sayesinde kan yapıcı, tansiyon düzenleyici, bedenin hastalıklara karşı direncini artırıcı özellikler taşır. Bunların yanı sıra; basur, ülser gibi hastalıklara karşı da çok yararlıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Kuşburnu Nedir Kuşburnu ödev ara Kuşburnu kelime anlamı Kuşburnu sözlükte ara Kuşburnu ansiklopedi bilgi bankası ara Kuşburnu ne demek Kuşburnu neye denir

Kuşburnu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver