Kuşburnu Çayının Faydaları ile Nezleye Gribe Bitkisel Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Kuşburnu Çayının Faydaları ile Nezleye Gribe Bitkisel Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kuşburnu Çayının Faydaları ile Nezleye Gribe Bitkisel Çözüm
kuşburnu çayı

kuşburnu çayı

Kuşburnu Çayı genellikle kış mevsiminde hatırlanan ve uzmanlarda daha sık tüketilmesi tavsiye edilen bir içecektir. İçerdiği zengin antioksidan bileşikler ile nezle, soğuk algınlığı, grip ve burun akıntısı, bademcik şişmesi gibi kış hastalıklarına karşı etkin koruma sağlar. Bu doğal tedavi gücünün etkisi elbette kuşburnunda bulunan antioksidanlar tek başına değildir. Kuşburnunun içerisindeki besinler arasında vitaminler, özellikle de C vitamini bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir. Diğer yandan kuşburnunda bulunan A, B1, B2, K, P vitaminleri ve potasyum, kalsiyum, çinko gibi mineraller de

Soğuk algınlığına doğal çözüm tedavisi kuşburnu çayı ile mümkün…

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin önemli bilim insanlarından Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın kuşburnu hakkında verdiği bilgiler de oldukça enteresan. Sn. Yeşilada’ya göre kuşburnunda bulunan “C vitamini ile polifenolik bitkisel kimyasallar, kuşburnunun faydalarının ana nedeni. Hatta kuşburnunun soğuk algınlığına kesin çözüm olmasında önemli bir etken. Zaten ülkemizde de şifayı kapan insanların nane ve limon ile birlikte ilk başvurduğu doğal çözüm, kuşburnu çayı oluyor.

Kuşburnu Gribe ve nezleye bitkisel çözüm sunuyor…

Kuşburnunda bulunan antioksidanlar sadece hastalıklara karşı vücudu korumakla kalmıyor, aynı zamanda vücutta görülen iltihabi enfeksiyonlara karşı da savaşıyor. Yani sadece hastalıklara karşı korunmak için değil, içerdiği C vitamini sayesinde soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi enfeksiyonlu hastalıklar ile romatizma gibi iltihabi hastalıkların doğal tedavisi için de son derece kullanışlı ve etkilidir.

Romatizma ve eklem ağrılarına kesin çözüm:

Kuşburnunun faydaları arasında az bilinen bir diğeri de eklem romatizmalarına karşı özellikle de ağır seyreden romatizmal ağrılar için birebir fayda sağlamasıdır. Yaşlıların en büyük sorunlarından birisi olan romatizma ağrıları, kuşburnu çayı ile iyileştirilebiliyor. Bunun yanı sıra eklem kireçlenmesi olarak bilinen osteoartrit tedavisinde de kuşburnu çayı kireçlenmeyi önleyen bitkisel etki ortaya koyuyor. Özellikle ağır eklem iltihapları ve kireçlenmelerde iltihaplı bölgeyi kurutucu yarar sağlıyor.

Basura bitkisel çözüm: kuşburnu çayı

Kuşburnunda bulunan fenolik bileşenler hem iltihap giderici hem de kılcal kan damarlarını koruyucu niteliğinden dolayı basurun doğal tedavisinde etkilidir. basur kanamaları ve basur memesi şikayeti olan kişilerin kuşburnu çayı içmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca vücudun hormonal dengesini düzenleyerek adet gecikmesi, adet ağrıları gibi kadın hastalıklarına da iyi geliyor.

Kuşburnu çayı nasıl ve ne kadar tüketilmelidir

Kuşburnu meyvesinin bütün bu bahsedilen faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmek için günde 3-4 defa kuşburnu çayı içilmesi ve kuşburnu çayı hazırlarken normal çay hazırlama şeklinden farklı olarak içerisinde bir bardak taze kaynatılmış suya poşet ilave edildikten sonra 10-15 dakika kadar ağzı kapalı olarak bekletmek gerekir.

Daha etkin bir fayda sağlayabilmek için kuşburnu çayının daha yoğun derişimde hazırlanması (2-3 poşet ile) idealdir.

Kuşburnu çayı video izle:

UzmanTV  
Şifalı Çayları Öğrenin

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver