Kuru İğne, Kuru İğne İle Tedavi, Kuru İğne Tedavisi Nasıl Yapılır

kuru iğne tedavisi nasıldır, kuru iğne tedavisi yaptıranlar, kuru iğne ve tedavi, kuru iğneleme

Kuru iğne tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Son dönemlerin popüler tedavi tekniklerinden biri olan kuru iğneleme, aşağı yukarı 45-50 yıldır uygulanmakta ve çeşitli sayrıları başarılı bir biçimde ortadan kaldırmaktadır. Kuru iğneleme de kullanılan iğnelerin kalınlığı ve boyu uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösterse de, hepindeki teknik aynıdır, direk kaslara batırılmaktadır. Bazı kişiler bu tekniği kulunç olarak bilmektedir.

 

 

Bu yöntemin akupunktur ile aynı olduğunu düşünenlerde var; ancak akupunktur ile iğne batırma metodu olarak benzerlik gösterse de aynı değildir. Akupunkturda iğneler belirli bölgelere batırılır, kuru iğne tedavisi ise direk kas spazmlarının olduğu bölgelere uygulanır. Kuru iğneleme tedavisinde ki amaç, kollajen lifler aracılığı ile sertlemiş olan kasların içinde bulunan tetik noktaların gevşemesidir.

Kuru iğne tedavisi anestezi altında uygulanır ve tedavide hiç ilaç kullanılmaz. Tedaviden yüksek başarı sağlamak için soğuk sprey ve sıcak uygulama işlemleri yapılır. Önce soğuk spreyle gerdirilen kaslar, ardından sıcak uygulama ile tekrar gevşetilir. İğneler acı vermez ve çok uzun bir sürede vücutta tutulmaz.

Kuru iğne tedavisi, 12 yaşından büyük olan herkese uygulanır. Daha önceden var olan bir hastalığa kuru iğne tedavisi hiçbir etki etmez. Migrene, diz ağrılarına, kalça ağrılarına, omuz problemlerine, duruş bozukluklarına, bel ağrılarına spor yaralanmalarına ve daha birçok sağlık problemlerine karşı etkili ve başarılı bir tedavidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver