Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır Zararları Hakkında Bilgi

Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır Zararları

Kürtaj Nedir Nasıl Yapılır Zararları
Kürtaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kürtaj Nedir, Kürtaj Ne Anlama Gelir, Kürtaj Ne Demektir, Kürtaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kürtaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kürtaj Anlamı

Hasta dokuları kazıyarak alma işlemi. İsteyerek yapılan ve dölütü dölyatağının içinden kazıyarak almaya da kürtaj denir. Daha çok kadın hastalıklarının tedavisinde yapılan bir işlemdir. Dölyatağının iltihaplanması, rahim kanseri vb. gibi durumlarda kürtaj yapılır. Gebe kadınlarda kürtaj, çocuk, annenin sağlığını tehlikeye koyduğunda ya da çocuğun istenmediği durumlarda yapılır. Kürtaj aslında basit bir ameliyattır, ancak hastanın çok titiz bakıma gereksinimi olduğundan, hastanede yapılmayan kürtajlar tehlikelidir. Kürtaj ameliyatının yapılabildiği devre, döllenmeyi izleyen 16. haftayı ya da son âdetin ilk gününü izleyen 18. haftayı aşmamalıdır. Ameliyat sırasında dölyatağı genişletilir ve küret denen keskin aletler kullanılarak embriyo dölyatağından dışarıya alınır.

Konu ile ilgili aramalar: Kürtaj Nedir Kürtaj ödev ara Kürtaj kelime anlamı Kürtaj sözlükte ara Kürtaj ansiklopedi bilgi bankası ara Kürtaj ne demek Kürtaj neye denir

Kürtaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver