Kurt Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kurt Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kurt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kurt Nedir, Kurt Ne Anlama Gelir, Kurt Ne Demektir, Kurt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kurt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kurt Anlamı

Kurt Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler sınıfının, yırtıcılar (Carnivora) takımına ait bir türe verilen ad. Kurdun genel görünüşü evcil bir köpeğe benzer. Ancak kurtların göğüsleri daha dar, kuyrukları dik ve ayrık bir hâldedir. Boyunlarının üzerindeki kıllar yeleye, yüzlerindeki kıllar da sakala benzer. Kuyrukları fırça gibi ve eğiktir. Renkleri açık gri renkten koyu nefîye kadar değişir. Genellikle aile hâlinde yaşarlar. Etçildirler. Besinlerini daha çok, tavşanlar, kemiriciler, kurbağalar, sürüngenler ve kuşlar oluşturur. Geceleri avlanırlar. 14-16 yıl yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Kurt Nedir Kurt ödev ara Kurt kelime anlamı Kurt sözlükte ara Kurt ansiklopedi bilgi bankası ara Kurt ne demek Kurt neye denir

Kurt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver