Kurşun Zehirlenmesi Nedir Hakkında Bilgi

Kurşun Zehirlenmesi Nedir

Kurşun Zehirlenmesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kurşun Zehirlenmesi Nedir, Kurşun Zehirlenmesi Ne Anlama Gelir, Kurşun Zehirlenmesi Ne Demektir, Kurşun Zehirlenmesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kurşun Zehirlenmesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kurşun Zehirlenmesi Anlamı

Kurşun buharının neden olduğu zehirlenme. Çoğunlukla kurşunla çalışan işçilerde görülür. Başlıca belirtileri, şiddetli karın ağrısı, yüzde solgunluk, dişetlerinin kenarlarında mavimsi bir çizgi, ağızda pis bir koku, şiddetli kansızlık, nabızda yavaşlama, sinirlilik, soluma güçlüğü, eklem bozuklukları ve beyinle ilgili olaylardır (baş ağrısı, sayıklama, spazmlar, felç krizleri ve koma). Biyolojik teşhis için kan ve idrar tahlili yapılır. Tedavisinde, süt rejimi, safra söktürücü müshiller ve kükürtlü banyolardan yararlanılır. Kurşun zehirlenmesi, bir meslek hastalığı olarak kabul edilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Kurşun Zehirlenmesi Nedir Kurşun Zehirlenmesi ödev ara Kurşun Zehirlenmesi kelime anlamı Kurşun Zehirlenmesi sözlükte ara Kurşun Zehirlenmesi ansiklopedi bilgi bankası ara Kurşun Zehirlenmesi ne demek Kurşun Zehirlenmesi neye denir

Kurşun Zehirlenmesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver