Küresel Isınma Nedir Hakkında Bilgi

Küresel Isınma Nedir

Küresel ısınma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel ısınma Nedir, Küresel ısınma Ne Anlama Gelir, Küresel ısınma Ne Demektir, Küresel ısınma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Küresel ısınma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Küresel ısınma Anlamı

Atmosferdeki kimi gazların oluşturduğu sera etkisiyle yeryüzünde yaşanan küresel iklim değişimine verilen ad. On dokuzuncu yüzyılla 20. yüzyıl karşılaştırıldığında, ortalama sıcaklığın yaklaşık yarım derece arttığı görülür. Sera etkisiyle yeryüzünde küresel iklim değişimi yaşanır, bu da dünyanın yüzey sıcaklığının artmasına neden olur. Bu artışa küresel ısınma denir. Sıcaklık artışına yol açan sera etkisi bazı gazların atmosferde birikmesiyle olur. Sera gazları kızıl ötesi radyasyonu emen gazlardır. Bunlar; su buharı, karbon dioksit, metan, diazot monoksit ve ozon gibi gazlardır.

Bu gazlar yüzeye çapan bazı ışınların atmosferden uzaya doğru yansımasını engelleyerek yeryüzünde kalmasına yol açar. Bu da sıcaklığın artmasına, yani sera etkisinin oluşmasına neden olur.

Konu ile ilgili aramalar: Küresel ısınma Nedir Küresel ısınma ödev ara Küresel ısınma kelime anlamı Küresel ısınma sözlükte ara Küresel ısınma ansiklopedi bilgi bankası ara Küresel ısınma ne demek Küresel ısınma neye denir

Küresel ısınma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver