Kürek Kemiği, Kürek Kemiği Ağrısı, Kürek Kemiği Ağrısı İçin Ne Yapılmalı

kürek kemiği ağrısı nasıl geçirilir, kürek kemiği ağrısı tedavi yolları, kürek kemiği ağrısı tedavi yöntemleri, kürek kemiği ağrısı tedavisi

Kürek kemiği ağrısı nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Damar ve sinirlere baskı uygulanması yada damar ve sinirlerin sıkışması sonucu ortaya çıkan, bireylerin günlük aktivitelerini olumsuz etkileyen, şişme ve morarma gibi belirtilere neden olan kürek kemiği ağrısının tedavisi mümkün. Kürek kemiği çevresinde görülen ağrılar sırt, omuz ve boyun bölgesinde hissedilse de, en çok kolu etkilemektedir. Kürek kemiği ağrısı yaşayanların bir çoğu kol şikayetleri ile hekime başvururlar.

 

Bu hastalıkta en ciddi durum damar sıkışması sonucu ortaya çıkan kürek kemiği ağrılarıdır. Damar sıkışmasına bağlı olarak ortaya çıkan kürek kemiği ağrısı, sinir sıkışmasına göre daha az görülür. Çoğu kişide kürek kemiği ağrısının sebebi sinir sıkışmasıdır.

Hastalığın tanısı zordur. Genellikle meydana gelen ağrının sebebi başka bir problemden olduğu düşünülür. Ağrının meydana gelme sıklığı ile iyi bir hekim kontrolü sayesinde ağrının asıl sebebi anlaşılır. Meydana gelen kürek kemiği ağrısının tedavisi için, öncelikle ağrının nedeni araştırılır, sonrasında tedaviye başlanır.

Çoğu kişide meydana gelen kürek kemiği ağrısının tedavisinde çeşitli yöntemler kullanılır. Öncelikle ağrıya yol açan sebep ortadan kaldırılır, daha sonra egzersizler, kas gevşeticiler ve fizyoterapi seansları uygulanır. Bu tür uygulamalar ağrının ortadan kalkmasına yeterli olmadıysa, cerrahi işleme başvurulur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver