Kungfu Nedir Hakkında Bilgi

Kungfu Nedir

KungFu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

KungFu Nedir, KungFu Ne Anlama Gelir, KungFu Ne Demektir, KungFu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

KungFu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

KungFu Anlamı

Kendini savunma temeline dayalı, karateye benzeyen, Çin kökenli bir spor. Kungfu, zihinsel yoğunlaşma ve öz disiplini sağlamaya dayanır, temelde silâhsız bir dövüş biçimidir. Kungfuda tatbik edilen hareketlerin hemen hepsi vahşî hayvanların hareketlerinden alınmıştır. Kungfunun daha etkili bir dövüş sanatı olmasında başlıca rol oynayan hayvanlar; kuş, kartal, flâmingo ve turna, maymun, kaplan, geyik, ayı, yılan ve kedidir. Bu hayvanların saldırı tarzları kungfu ustalarınca incelenmiş ve bu spora uygulanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: KungFu Nedir KungFu ödev ara KungFu kelime anlamı KungFu sözlükte ara KungFu ansiklopedi bilgi bankası ara KungFu ne demek KungFu neye denir

KungFu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver