Kunduz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kunduz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kunduz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kunduz Nedir, Kunduz Ne Anlama Gelir, Kunduz Ne Demektir, Kunduz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kunduz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kunduz Anlamı

Kunduz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler sınıfının, kemiriciler (Rodentia) takımına ait bir türe verilen ad. Kunduzların kulakları ve gözleri çok küçüktür. Bacakları kısadır. Kulaklarında ve burunlarında kapaklar vardır. Kuyrukları küçük pullarla örtülüdür ya da çıplaktır. Postları gri renklidir. Daha çok kavak, kayın gibi yumuşak odunu olan ağaçların bulunduğu su kıyılarında yaşarlar. Yuvalarını yerden 1,5 m kadar yükseğe dal ve çamurdan yaparlar.

Kunduzlar çok iyi yüzer; kuyruklarını bir dümen gibi kullanırlar. Su altında soluk almadan beş dakika kadar kalabilirler. Yuvalarından genellikle gece çıkarlar. Gündüzleri çok seyrek olarak yuvalarının dışında bulunurlar. Otçuldurlar. Yazın yabanî otların meyvelerini, kışın da su bitkilerinin kabuklarını yerler. Kış uykusuna yatmazlar. Kışı yuvalarında dinlenerek geçirirler. Seyrek olarak dışarı çıkıp yiyecek ararlar. 35-50 yıl yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Kunduz Nedir Kunduz ödev ara Kunduz kelime anlamı Kunduz sözlükte ara Kunduz ansiklopedi bilgi bankası ara Kunduz ne demek Kunduz neye denir

Kunduz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver