Kumul Nedir Hakkında Bilgi

Kumul Nedir

Kumul anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kumul Nedir, Kumul Ne Anlama Gelir, Kumul Ne Demektir, Kumul Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kumul ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kumul Anlamı

Rüzgârın yığdığı kumlardan oluşan tepe. Bu tepelerin yükseklikleri, 5-6 metre ile 200 metre arasında değişir. Büyük Sahra’da, yükseklikleri 200 metreyi aşan kumullar vardır. Avrupa’nın ve Afrika’nın Atlas Okyanusu’na bakan kıyılarında, bu gibi yüksek kumullara çok rastlanır. Kumul, ancak bitki örtüsünün az ya da seyrek olduğu yerlerde meydana gelebilir. Rüzgârın sürüklediği kum yığınlarıyla ilerledikleri için birçok yerde çam ağacı dikilerek, kumulların oluşmasının önüne geçilmeye çalışılır. Türkiye’de, Şile ve Kilyos’ta kumullara rastlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kumul Nedir Kumul ödev ara Kumul kelime anlamı Kumul sözlükte ara Kumul ansiklopedi bilgi bankası ara Kumul ne demek Kumul neye denir

Kumul ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver