Kumru Nedir Hakkında Bilgi

Kumru Nedir

Kumru anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kumru Nedir, Kumru Ne Anlama Gelir, Kumru Ne Demektir, Kumru Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kumru ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kumru Anlamı

Kuşlar sınıfının, güvercinler (Columbiformes) takımının, güvercinler (Columbidae) familyasındaki bazı türlere verilen genel ad. Boyları 30 cm kadardır. Enselerinde, üstü ve altı beyazla çevrilen siyah yarım bir halka vardır. Kuyruk altı tüyleri siyah bir bölge içindedir. Kuyruğun son yarısı beyazdır. Tohumlarla beslenir. Steplerde yaşarlar. Yaşam süreleri yaklaşık 27 yıldır. Asya’da ve Balkanlarda yaygındırlar. Orta ve Doğu Karadeniz sahil bölgeleri dışında bütün Türkiye’de bulunan yerli kuşlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kumru Nedir Kumru ödev ara Kumru kelime anlamı Kumru sözlükte ara Kumru ansiklopedi bilgi bankası ara Kumru ne demek Kumru neye denir

Kumru ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver