kum torbası ile koşmanın faydaları ve zararları Hakkında Bilgi

Aşağıda kum torbası ile koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

kum torbasi ile kosmanin faydalari ve zararlari

Kum torbası ile koşmak, normal koşu eyleminde göre bacaklara ekstra yük bindirmektedir. Özellikle kondisyon kazanmak ve zayıflamak için tercih edilen kum torbasi ile koşmak, aşırıya kaçılmadığı sürece sağlığa herhangi bir zararı olmayan bir spor egzersizi türüdür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Birincisi kum torbasının ağırlığının iyi ayarlanması gerekir. Bacağın ve bacak kaslarının alışık olmadığı bir ağırlıkta kum torbası kullanmak, bacaklarda ciddi manada kas yırtılmaları, menisküs ve incinmelere bağ dokusu zedelenmelerine yol açabilir.

Diğer yandan dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kum torbası ile koşu yapılan zeminin yumuşaklık ve sertliğinin iyi ayarlanmasıdır. Aşırı yumuşak zeminde koşmak sizleri çok aşırı yorar ve kardiyo egzersizi yapmak için pek uygun bir yöntem değildir. Sert zeminler ise eklemlere zarar verebilir. Bu nedenle bu noktalara dikkat edilerek kum torbası ile koşma egzersizleri yapılması yerinde olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver