Kuluçka Nedir Hakkında Bilgi

Kuluçka Nedir

Kuluçka anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kuluçka Nedir, Kuluçka Ne Anlama Gelir, Kuluçka Ne Demektir, Kuluçka Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kuluçka ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kuluçka Anlamı

Civciv çıkarmak amacıyla yumurtaya yatmış ya da yatmak üzere olan dişi kuş ya da dişi kümes hayvanı. Kuluçkaya yatmış hayvanların yumurtalarından civciv çıkması için döllenmiş olmaları yeterli değildir. Aynı zamanda yumurta, türlere göre değişen gün sayısında, uygun bir sıcaklıkta kalmalıdır. Civcivin oluşmasında gereken ısıyı hayvan sağlıyorsa buna doğal kuluçka denir. Kuluçka hayvanının altına, kendine ait olmayan yumurta da konulabilir. Buna, karma kuluçka denir. Yapay kuluçkada, bir seferde daha fazla sayıda civciv elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kuluçka Nedir Kuluçka ödev ara Kuluçka kelime anlamı Kuluçka sözlükte ara Kuluçka ansiklopedi bilgi bankası ara Kuluçka ne demek Kuluçka neye denir

Kuluçka ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver