Kule Nedir Hakkında Bilgi

Kule Nedir

Kule anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kule Nedir, Kule Ne Anlama Gelir, Kule Ne Demektir, Kule Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kule ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kule Anlamı

Yuvarlak ya da çok açılı bir yüzey üstünde yükselen yapı. Gerek yapılış, gerekse kullanılış özelliklerine göre, kulelerin çeşitli biçimleri vardır. Eskiden çoğu zaman hisarlarda burç durumundaydılar. Şatolarda da kuleler yapılırdı. Hisarlar ve şatolar dışında, “çan kulesi”; “saat kulesi”; “yangın kulesi” gibi kulelerle, ün salmış tarihî kuleler de vardır. İ.Ö. 689′da yıkılan Babil Kulesi, yedi katlı ve 90 m. yüksekliğindeydi. Nankin’deki çini ya da porselen kule; Londra Kulesi, Eiffel Kulesi; Pisa Kulesi, Türkiye’de de Kızkulesi, tarihî kulelerden bazılarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Kule Nedir Kule ödev ara Kule kelime anlamı Kule sözlükte ara Kule ansiklopedi bilgi bankası ara Kule ne demek Kule neye denir

Kule ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver