Kulak Masajı, Kulak Masajı İle Ağrı Tedavisi, Kulak Masajı İle Baş Ağrısı Tedavisi

kulak masajı nasıl oluyor, kulak masajı nasıl yapılıyor, kulak masajı yapma, kulak masajı yapmak için

Kulak masajı nasıl yapılır?

Kulak masajı da olur mu demeyin, çünkü oluyor hatta doğal ve etkili bir rahatlama yöntemi olan masajın kulağa uygulanması vücudun diğer bölgelerine uygulanan masaj kadar büyük oranda yararlar sağlıyor. Çok eski zamanlardan beri var olan kulak masajı günümüzde giderek yaygınlaşmakta ve kulak masajına olan talebin artması nedeniyle de meraklıları için kulak masajı nasıl yapılır, kulak masajının ne gibi faydaları vardır bu konuya değinmek istedik.

Sponsorlu Bağlantılar

Kulak masajı

Kulak masajı sayesinde algı fonksiyonları başta olmak üzere vücudun tüm iletim sistemi büyük bir rahatlığa kavuşmaktadır. Zihin ve beden rahatlamasının yanı sıra baş ağrısı gibi şikayetleri de yok eden kulak masajı, kulağa gelişigüzel olarak değil belirli noktalarına uygulanmaktadır. Peki bu noktalar nerelerdir? İşte sizlere kulak masajı uygulaması hakkında detaylı bilgiler.

Kulak masajı ilk olarak kulak memesinden uygulanmaya başlanır. Yumuşak bir yapıya sahip olan kulak memesi baş parmak ve işaret parmak arasına alınarak yavaş yavaş aşağıya doğru çekilip geri bırakılır. Bu işlemi uygularken parmaklarınızla kulak memesine hafif bir baskı uygulayın ve kulak memesinin kızışmaya başladığını hissedene kadar işlemi devam ettirin. Bu işlem sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, dirseklerinizi bedeninize yakın tutmanızdır. Kulak memesinin kızışmaya başlamasına kadar devam edilen çekme işlemi sonrası, kulak memesini sırsıyla yana, yere ve arkaya doğru çekerek doğru nefes alıp vermeye de dikkat ediyoruz. Kulak memesine uygulamış olduğunuz bu hareketler bilhassa baş ve boyun ağrılarını dindirecektir.

Kulak memesinden sonra kulak kepçesine geçilir. Kulak kepçesi çok sıkılmadan tıpkı sıvazlar gibi tutularak kafanın iki yanına doğru çekilir. Arından kulak kepçesi ve kulak memesi arasında kalan bölgedeki kıkırdağa geçiyor ve buraları bir güzel ovalıyoruz. Bu işlem omurga ağrılarını dindirecek ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu işlemi de tamamladıktan sonra son uygulamaya geçebilirsiniz. Kulak kepçeleri ili elle tutularak kökünden öne ve arkaya doğru dairesel hareketlerle ovalanmalıdır. Kulak masajı sonrası kulağınızda hafif bir yanma ve karıncalanma hissedebilirsiniz. Bu durum bir süre sonra kendiliğinden geçecek ve rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver