Kulak Kirçlenmesi Nasıl Tedavi Edilir, Kulak Kireçlenmesi, Kulak Kireçlenmesi Ameliyatı

kulak kireçlenmesi ameliyatı nasıl yapılır, kulak kireçlenmesi ameliyatlı tedavi, kulak kireçlenmesine çözüm,

Kulak kireçlenmesi tedavisi

Uzmanların yapmış oldukları araştırmalar gösteriyor ki, kulakta kireçlenme sorunu her bin kişiden beşinde husule gelmekte ve bu hastalığının muhakkak tedavi edilmesi gerektiğinin altını özenle çizerek anlatmaktalar. Kulakta kireçlenme tedavisinde cerrahi operasyonların oldukça başarılı olduğunu anlatan Prof. Dr. Ömer Faruk Ünal, tıpta ”otoskleroz” olarak isimlendirilen bu hastalığın cerrahi tedavisini sizler için anlatıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kulakta kireçlenme problemi olan ”otoskleroz” kulak ve orta kulağın birleştiği yerde, üzengi kemiğinin oturduğu bölgedeki kemiğin erimesiyle husule gelmekte olup genetik faktörlerin ve yaşlanmanın etkisiyle de her geçen gün ciddiyeti artmaktadır. Ünal, erken evrelerde kulak kireçlenmesinin ilaçla tedavisinin mümkün olduğunu, ancak zaman geçtikçe ilaç tedavisinin etkili olmadığını ifade etti.

İlaç tedavisinin de kesin olarak hastalığı tedavi etmediğini açıklayan Ünal, ”Toplumda, her bin kişiden 3-5′inde görülen kulak kireçlenmesi, cerrahi müdahalede bulunulmaması halinde sosyal yaşamı etkileyen işitme kaybına yol açmaktadır. Genç yaşta işitme cihazı kullanmayı, ameliyatla önlemek mümkün. Otoskleroz cerrahisinde, etkilenmiş olan hareketsiz kemikçik çıkarılarak yerine bir protez yerleştiriliyor” diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver