Kulak Kanaması Nedenleri, Kulak Neden Kanar, Kulakların Kanama Nedenleri

kulaktan kan gelmesinin nedeni, kulaktan kan gelmesinin sebebi, kulaktan neden kan gelir,

Kulaktan kan gelmesinin nedenleri

Tıp literatüründe otoraji adı verilen kulaktan kan gelmesi durumu oldukça ciddiye alınması gereken sorunların başında gelmektedir. Kulaktan kan gelmesinin mütenevvi sebepleri bulunmakta ve sebebi her ne olursa olsun kulaktan kan geldiği zaman muhakkak kulak-burun-boğaz hekimine başvurulmalıdır. Kulaktan kan gelmesinin nedenleri için detaylı bilgiler hemen aşağıda okumanız için sizlerle.

Sponsorlu Bağlantılar

Kulaktan neden kan gelir?

Kulaktan gelmesinin sebepleri arasında kafaya alınan travmalar ve buna bağlı olarak kafada oluşan çatlaklar kulaktan kan gelmesine yol açabilecek ciddi sorunlardır. Bu sorunların yanı sıra kulağa su kaçması ve dış kulak zarının bir şekilde zedelenmesi de kulaktan kan gelmesi sebepleri arasında sayabilineceklerdir. Kulak zarı oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu için kulağa yabancı bir cisim girmesi ya da kulak zarını delici bir alet sokulması kulaktan kan gelmesine neden olur.

Kulaktan kan gelmesi sorunu en çok kulak zarı delinmesi ve kafatası kırıklarından husule gelen bir sorundur. Ayrıca bazı durumlarda kulaktan kan yerine daha şeffaf ve hafif kanlı sıvılarda gelebilir. Bunun sıvı genellikle omurilik sıvısı veya beyin sıvısıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver