Kukumav Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kukumav Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kukumav anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kukumav Nedir, Kukumav Ne Anlama Gelir, Kukumav Ne Demektir, Kukumav Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kukumav ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kukumav Anlamı

Baykuşgillerden, Kuzey Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika’da yaşayan bir kuş türü (Athene noctua). Boyu 22 cm., sırt tüyleri esmer külrengi, karın tüyleri beyazımsıdır. Başı iri ve yassı, gözbebekleri büyüktür. 4-7 yumurta yumurtlar, kuluçka süresi 30 gündür. Ağaçlık yerlerde, harabelerde ve bahçelerde yaşar. Yuvasını buralardaki oyuklara yapar. Yuvası derme çatmadır ve genellikle sindiremeyip çıkardığı besin artıklarından oluşur. Geceleri avlanır. Küçük kemirgenler ve böceklerle beslendiğinden tarıma yararlıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Kukumav Nedir Kukumav ödev ara Kukumav kelime anlamı Kukumav sözlükte ara Kukumav ansiklopedi bilgi bankası ara Kukumav ne demek Kukumav neye denir

Kukumav ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver