Kruvazör Nedir Hakkında Bilgi

Kruvazör Nedir

Kruvazör anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kruvazör Nedir, Kruvazör Ne Anlama Gelir, Kruvazör Ne Demektir, Kruvazör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kruvazör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kruvazör Anlamı

Zırh ve topları zırhlılarınkinden hafif, yolu fazla savaş gemisi. Tonajları 5.000 ile 30.000 ton arasında değişir. Zırhlılara eşlik edip onları korumak amacıyla yapılmıştır. 1910-1918 yılları arasında tonajları artırılmış ve hızları yükseltilmiştir. II. Dünya Savaşı’ndan sonra uçaksavar, füzeatar ve helikopter taşıyan kruvazörler yapıldı. Bugün kruvazörler, refakat ve komutan gemisi olarak kullanılmasının yanı sıra, uçaklara ve denizaltılara karşı savaş gemisi olarak da kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kruvazör Nedir Kruvazör ödev ara Kruvazör kelime anlamı Kruvazör sözlükte ara Kruvazör ansiklopedi bilgi bankası ara Kruvazör ne demek Kruvazör neye denir

Kruvazör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver