Kronometre Nedir Hakkında Bilgi

Kronometre Nedir

Kronometre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kronometre Nedir, Kronometre Ne Anlama Gelir, Kronometre Ne Demektir, Kronometre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kronometre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kronometre Anlamı

Çok kısa zaman aralıklarını ölçebilecek duyarlılıktaki saat, süre ölçer. Özellikle denizcilikte ve çeşitli spor karşılaşmalarında, yarışlarında yaygın olarak kullanılır. Günümüzde belli bir zaman dilimini belirlemek üzere, herhangi bir anda çalıştırılıp istendiğinde durdurulabilen ve denizci kronometrelerini andıran kol saatlerinde de daha az duyarlı olanları bulunur. Özellikle dalgıçlar ve hakemler bu tür kronometreleri kullanırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Kronometre Nedir Kronometre ödev ara Kronometre kelime anlamı Kronometre sözlükte ara Kronometre ansiklopedi bilgi bankası ara Kronometre ne demek Kronometre neye denir

Kronometre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver