Kronik Yorgunluk, Kronik Yorgunluk Bitkisel Tedavi, Kronik Yorgunluk Doğal Tedavi

kronik yorgunluk nasıl tedavi edilir, kronik yorgunluk sendromu, kronik yorgunluk sendromu bitkisel tedavi, kronik yorgunluk sendromu doğal tedavi

Kronik yorgunluk tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kronik yorgunluk sendromu nedeni hem psikolojik hemde nörolojik bir sorun olabilir. Kış aylarında artan kronik yorgunluk çocuklarda da görülmektedir. Hele ki okul döneminin açılması çocuklardaki kronik yorgunluğun daha da fazlalaşmasına neden oluyor. Stres, ateş, baş ağrısı, bulantı, kas ağrıları, uyku bozukluğu, halsizlik gibi sorunlar kronik yorgunluk belirtileridir. Bu belirtiler arasında en önemli olanlar ise hafıza kaybı ve depresyondur.

 

Kronik yorgunluk sendromu vakaları çocuklarda okul dönemlerinde, yetişkinlerde ise Eylül-Aralık aylarında ortaya çıkmaktadır. Kronik yorgunluk yapılan araştırmalara göre nezle, grip, mide ağrısı gibi enfeksiyon hastalıklarından sonra görülmektedir.

Eğer stresli bir yaşam tarzınız ve ince eleyip sık dokuyan bir kişiliğiniz varsa kronik yorgunluk sendromuna yakalanabilirsiniz. İş ve okul stresi ile birleşen kronik yorgunluk kış aylarında çok fazla artmaktadır.

 

Kronik Yorgunluk Sendromu Tedavisi

 

Bu hastalığın kesin bir çözümü bulunmamaktadır. Uzmanlar, kronik yorgunluk sendromu yaşayan kişilere isti­rahat önermekteler. Kronik yorgunluk yavaş yavaş artan egzersiz programı ile yok edilebilir. Bazı hastalara antidepresan ilacı kullanımı önerilir.

 

Kronik yorgunluk bitkisel tedavi


  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinleri tüketin.
  • Zeytin kronik yorgunluğu önleyen önemli besinlerden.
  • Enerji kaybına neden olan kronik yorgunluk için akupunktur tedavisi önerilir.
  • Çin melek otu kökünün, beyaz kan hüc­relerini harekete geçirdiği, antikor üretimini artırdığı düşünülmektedir.
  • Çuha çiçeği yağı 3 ay boyunca kullanılmalıdır.
  • Biberiye ve ada çayı tonik olarak kullanıldığında yorgunluğu giderir.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver