Kronik Yorgunluğun Tedavisi, Kronik Yorgunluk Nasıl Tedavi Edilir, Kronik Yorgunluk Sendromu

kronik yorgunluk sendromu tedavisi, kronik yorgunluk tedavisi, ,

Kronik yorgunluk nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kronik yorgunluk nasıl geçer sorusu üzerine Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Klinik Şefi Doç. Dr. Özlem Harmankaya Kaptanoğulları’nın kronik yorgunluk tedavisi hakkında yapmış olduğ açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Yorgunluğu bir türlü geçmek bilmeyen ve hemen hemen her gün yorgunluktan şikayet eden ziyaretçilerimize Kaptanoğulları’nın çok özel önerileri var.

Doç. Dr. Özlem Harmankaya Kaptanoğulları kronik yorgunluk hastalarına dinlenmeyi öneriyor. Yorgunluktan dolayı hayat tarzında değişiklik yapmak zorunda kalan ve u değişikliği istemeyerek yapan hastalara Doç. Dr. Kaptanoğulları, “Bu durumda her hastaya göre yeni bir düzenleme gerekiyor. Dinlenme dönemleri de, hastalık belirtilerini önleme konusunda yararlı oluyor” dedi.

Kronik yorgunluktan kurtulmak için egzersiz yapılmasını önererek Kaptanoğulları, egzersizde aşırya kaçılmamasını öneriyor. Ağır yapılan egzersiz hastalığınızın tekrarına yol açacaktır. Doç. Dr. Kaptanoğulları, “Hastalar yüzme, yürüyüş, bisiklet ve pilatesten yararlanabilirler” diyor.

Uzman hekim tarafından bazı hastalara kronik yorgunluk tedavisi için antidepresanlar verilmekte ve fizyoterapi tedavisi uygulanmaktadır.
Kronik yorgunluk hastaları stresten kaçınmalı, kilolarını ideal oranda tutmalı ve sofralarında kırmızı et ve et ürünleri, balık, karaciğer, dalak, roka ve maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeleri, fındık, fıstık, susam gibi kuru yemişler, kuru meyveler, üzüm, kayısı, çilek ve ayva gibi yaş meyveler, pekmez, ve tahini eksik etmemeleri gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver