Kronik Uykusuzluk Problemi, Uykusuzluk Çekenlere Öneriler, Uykusuzluk İçin Ne Yapılmalıuykusuzluk Problemi Nasıl Çözülür

uykusuzluk için ne yapmalı, uykusuzluk problemi için ne yapmalı, uykusuzluk sorunu olanlar ne yapmalı, uykusuzluk tedavisi

Uykusuzluk çekenler ne yapmalı?

Uykusuzluk çekme, uyuyamama ya da geceleri sık sık uyanma gibi problemler yaşamak mütenevvi sağlık sorunlarını getirmenin beraberinde kişileri kalp krizi tehlikesine sürüklüyor. Sağlıklı bir uyku düzenine sahip değilseniz, kalitesiz bir uyku uyuyorsanız, bundan vücudunuzdaki tüm sistemler etkilendiği için bellek problemleri, konsantrasyon bozuklukları, yorgunluk, depresyon, metabolizmanın düzgün çalışmaması gibi sağlık problemleri husule gelir. Ancak en büyük tehlike kalp krizi riskidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir aylık bir zaman zarfı içinde düzensiz, sağlıksız ve kalitesiz bir uyku çekmek %45, uykuya dalmakta güçlük çekmek ise %30 kalp krizi riskine sebep olur. Bu sebepten dolayı uzmanlar uykusuzluk problemlerinin muhakkak tedavi edilmesini ve uykusuzluğa sebep olan faktörlerin ortadan kaldırılmasını önermekteler. Bilhassa da sonbahar mevsiminde yaşanan uykusuzluk problemleri depresyon ve duygu bozukluğa sebep olur.

Uykusuzluğa sebep olan faktörlerin başında mevsim değişiklikleri, kalp akciğer problemleri, tiroid sorunları ve başka rahatsızlıklardan dolayı alınan bir takım ilaçlar gelmektedir. Kronik uykusuzluk için uzman bir hekime başvurmalı, tedavi olmada geç kalmamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver