Kroket Nedir Hakkında Bilgi

Kroket Nedir

Kroket anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kroket Nedir, Kroket Ne Anlama Gelir, Kroket Ne Demektir, Kroket Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kroket ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kroket Anlamı

Sert lastikten, tahtadan ya da sert plastikten toplara bir tokmakla vurularak en çok sekiz kişi arasında oynanan oyun. İlk kez Fransa’da oynanmasına karşılık, İngiltere ve Amerika’da yaygındır. Açık havada uzunluğu 10 – 15 m. ve genişliği 5 – 8 m. olan bir alanda, iki takım hâlinde ya da takım kurmadan oynanır. Her oyuncunun bir topu ve bir tokmağı vardır. Amaç değişik yönlerde yerleştirilmiş küçük kalelerden topu geçirip oyun alanının sonundaki iki sınır kazığına değdirmektir.

Konu ile ilgili aramalar: Kroket Nedir Kroket ödev ara Kroket kelime anlamı Kroket sözlükte ara Kroket ansiklopedi bilgi bankası ara Kroket ne demek Kroket neye denir

Kroket ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver