Kril Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kril Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kril anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kril Nedir, Kril Ne Anlama Gelir, Kril Ne Demektir, Kril Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kril ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kril Anlamı

Kabuklular (Crustacea) Euphausiacea alt takımına ait bazı deniz canlılarının ortak adı. Bu takımdaki hayvanlar açık denizlerde yaşar ve karidese benzer. Bilinen türlerinin uzunlukları 8-60 mm arasında değişir. Kriller bazı bölgelerde balıkların, kuşların ve özellikle birkaç balina türünün besin kaynağı olarak, besin zincirinde önemli bir yer tutar. Besleyici özellikleri yüksek, A vitamini bakımından zengindir. Deniz yüzeyinden 2 bin metre derinliklere kadar rastlanabilen bu hayvanlar, çok büyük sürüler hâlinde yaşarlar. Pek çok türün alt bölümünde bulunan ışık organları görülmelerini kolaylaştırır. Mikroskobik deniz canlılarıyla beslenirler.

Konu ile ilgili aramalar: Kril Nedir Kril ödev ara Kril kelime anlamı Kril sözlükte ara Kril ansiklopedi bilgi bankası ara Kril ne demek Kril neye denir

Kril ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver