Kremlin Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Kremlin Nedir Nerededir

Kremlin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kremlin Nedir, Kremlin Ne Anlama Gelir, Kremlin Ne Demektir, Kremlin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kremlin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kremlin Anlamı

Moskova’da eski Rus çarlarının saraylarının bulunduğu alan. Moskova Irmağı’nın 40 m. üzerindeki bir tepede kurulmuştur. 20 m. yüksekliğinde, 2 km.lik bir surla çevrilidir. Düzgün olmayan bir üçgen şeklindedir. Surların içinde katedraller ve saraylar yer alır. İlk kuruluşu 1330 – 1331 yıllarındadır. O zaman yapılan binalardan günümüze yalnızca bir küçük kilise kalmıştır. III. İvan zamanında İtalyan mimarlar Kremlin’de birçok yeni binalar yaptılar (16. yüzyıl). Sonradan eklenen binaların en büyüğü 1838 – 1849 yıllarında İmparator I. Nikola tarafından yaptırılan saraydır. Büyük İvan tarafından 1505 yılında yapımı başlatılan ve 1600 yılında tamamlanan çan kulesinde dünyanın en büyük çanı bulunmaktadır. Tsar Kolokol (Çanların Çarı) adını taşıyan bu çan 218 ton ağırlığındadır. Kremlin 1918′den bu yana Sovyet Hükümeti’nin çalışma merkezidir. Binaların birçoğu halkın gezmesine açılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Kremlin Nedir Kremlin ödev ara Kremlin kelime anlamı Kremlin sözlükte ara Kremlin ansiklopedi bilgi bankası ara Kremlin ne demek Kremlin neye denir

Kremlin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver