Krater Nedir Hakkında Bilgi

Krater Nedir

Krater anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Krater Nedir, Krater Ne Anlama Gelir, Krater Ne Demektir, Krater Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Krater ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Krater Anlamı

Bir ya da birkaç kasın istem dışı, ağrılı ve geçici olarak kasılması. Başlıca nedenleri arasında; bedendeki su kaybı, tuz kaybı, aşırı sıcak, fazla zorlama, açlık ve soğuk suda yüzmek gelir. Yaz aylarında spor yapanlarda, aşırı terlemeyle fazla tuz kaybı nedeniyle kramplar görülebilir. Bu nedenle sıcak havalarda spor yapanlar düzenli sıvı ve tuz almaya dikkat etmelidir.

Kramp anında şiddetli müdahaleden kaçınmalı, ağrı uzun sürerse bölgenin üzerine nemli ve sıcak bir havlu örtülmelidir. Ayrıca tedavi için krampı oluşturan neden giderilmeye çalışılır (örneğin su ve tuz kaybı için ayran içilir)

Konu ile ilgili aramalar: Krater Nedir Krater ödev ara Krater kelime anlamı Krater sözlükte ara Krater ansiklopedi bilgi bankası ara Krater ne demek Krater neye denir

Krater ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver