Kramp Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Kramp Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Kramp anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kramp Nedir, Kramp Ne Anlama Gelir, Kramp Ne Demektir, Kramp Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kramp ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kramp Anlamı

Kramp Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Bir ya da birkaç kasın istem dışı, ağrılı ve geçici olarak kasılması. Başlıca nedenleri arasında; bedendeki su kaybı, tuz kaybı, aşırı sıcak, fazla zorlama, açlık ve soğuk suda yüzmek gelir. Yaz aylarında spor yapanlarda, aşırı terlemeyle fazla tuz kaybı nedeniyle kramplar görülebilir. Bu nedenle sıcak havalarda spor yapanlar düzenli sıvı ve tuz almaya dikkat etmelidir.

Kramp anında şiddetli müdahaleden kaçınmalı, ağrı uzun sürerse bölgenin üzerine nemli ve sıcak bir havlu örtülmelidir. Ayrıca tedavi için krampı oluşturan neden giderilmeye çalışılır (örneğin su ve tuz kaybı için ayran içilir).

Konu ile ilgili aramalar: Kramp Nedir Kramp ödev ara Kramp kelime anlamı Kramp sözlükte ara Kramp ansiklopedi bilgi bankası ara Kramp ne demek Kramp neye denir

Kramp ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver