Kramp Girmesi, Kramp Girmesi Neden Olur, Kramp Girmesi Sebepleri

kramp girmesi ve nedenleri, kramp neden olur, kramp nedeni, kramp nedenleri

Kramp girmesinin nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kramplar istek dışı meydana gelir ve şiddetli ağrılar çekmemize sebep olabilir. Ani kasılmalar ile ortaya çıkan kramplar ciddi hastalıkların belirtisi de olabilir. Kramp giren bölgenin bir an önce rahatlatılması gerekir. Nazik ve yavaş hareketlerle kramp oluşan bölge gerdirilerek adale rahatlatılmalıdır.

 

 

Kramp oluşan bölge oldukça hassastır. Bu nedenle kramp esnasında oldukça yavaş hareket etmeli ve adalenin rahatlaması için sabırlı olunmalıdır. Özellikle kadınların gebelik döneminde kramplara sıkça rastlanılır. Gebelik dönemindeki krampların sebepleri mineral eksikliği, yetersiz su tüketimi ve dengesiz beslenme olabilir.

 

Kramp Nedenleri

 

Kramp girmesinin nedenleri çoğu zaman adalenin zorlanmasından kaynaklanır. Fazla yapılan egzersizler ve kaslara aşırı yüklenme kramp girmesine neden olur. Yetersiz su içmek de kramplara neden olan sebepler arasındadır. Aşırı yorgunluk, uzun süre aynı pozisyonda kalmak kramp sebepleridir.

Magnezyum, kalsiyum ve potasyum eksikliği krampların sebepleri arasında sayılabilir. Eğer kramp girmesi atardamar hastalıklarından kaynaklanan bir sorun ise bir an önce uzman bir hekime başvurulması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver