KPSS Önlisans Soruları Çalındı 2012 ÖSYM KPSS Önlisans Sınavı Açıklaması 2012 2012 KPSS Önlisans Soruları Sınavdan Önce Yayınladı

2012 KPSS Önlisans Soruları Sınavdan Önce Yayınladı,

 

Flash… Flash… Flash…

Sponsorlu Bağlantılar

22 Eylül 2012 Cumartesi bugün yapılan KPSS Önlisans sorularının sınav esnasında internet sitelerinde yayınlandığını dair bilgiler edindik. Peki KPSS Önlisans sınav soruları çalındı mı? KPSS Önlisans sınav soruları hangi siteden yayınlandı? 22 Eylül 2012

KPSS Önlisans Soruları Çalındı mı?

Bu haberlere ilişkin ÖSYM basın açıklaması yaptı ve açıklamada ;

Bugün ve yarın iki oturumda tamamlanacak 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) ön lisans düzeyindeki birinci oturumunun, bugün 09.30-11.30 saatleri arasında yapıldığı hatırlatıldı.

Sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğü ifade edilen açıklamada, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda soruların, telif hakkıyla yasal koruma altında olduğu vurgulandı.

ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılmasının yasak olduğuna işaret edilen açıklamada, sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

Soru kitapçığını sınav salonundan çıkarmanın kesinlikle yasak olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Soru kitapçığının sayfalarını yırtarak, soruları bir kağıda yazarak veya başka yollarla yayınlayanların bu eylemleri, sınavın güvenliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu ve benzeri şekilde sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır. Ayrıca pek çok sınav salonunda sınavın yürütülmesi kamerayla görüntülenmiştir. Sınav kurallarına aykırı durumlar tespit edilip, ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver