Kpds Sınavı Kalktımı Üds Sınavı Kalktımı

Kpds Ve Üds Sınavı Kalkacak Mı, Kalkıyor Mu?

kpds-udsKPDS ve ÜDS Sınavı Kalkacak mı, Kalkıyor mu, KPDS ve ÜDS Sınavı kalkıyor. Artık tüm bu dil sınavları tek bir çatı altında toplanacak.

KPSS, TUS ve DUS’ta dil sınavı olmayacak, sınavlar sadece Yabancı Dil Sınavı (YDS) çatısı altında toplanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre; ÖSYM tarafından bazı dillerde yılda iki kez olmak üzere Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacak. Sınavın ilk uygulamasının 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanıyor. 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacak.

ÜDS VE KPDS YAPILMAYACAK

ÖSYM’den yapılan açıklamada, diğer yabancı dil seviye belirleme sınavlarının (ÜDS/KPDS vb.) yapılmayacağı kaydedildi. Ayrıca ÖSYM tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil bulunan sınavlarda bu testlere yer verilmeyecek adayların YDS’den alacakları puanlar esas alınacak. Bu nedenle ÖSYM tarafından yapılan ve içeriğinde yabancı dil testleri bulunan KPSS, TUS, DUS vb. sınavlara katılmak isteyen adayların yabancı dil bilgisi yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavına (YDS) katılmaları gerekiyor.

Haberin detayı için,

Kaynak: Ensonhaber

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver