Kozmetik Nedir Hakkında Bilgi

Kozmetik Nedir

Kozmetik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kozmetik Nedir, Kozmetik Ne Anlama Gelir, Kozmetik Ne Demektir, Kozmetik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kozmetik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kozmetik Anlamı

İnsan bedeninin görünümünü güzelleştirmek, değiştirmek ya da bakımını sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerin ortak adı. Mısır’daki arkeolojik kazılarda bulunan göz boyası ve kokulu merhem kapları, kozmetik ürünlerinin M.Ö. dördüncü bin yıldan bu yana kullanıldığını gösterir. Hristiyanlığın yayılmaya başladığı yıllarda, Akdeniz ve Orta Doğu’da kozmetik ürünleri yaygın olarak kullanılıyordu. Bu amaçla lâmba isinden ve çeşitli renkteki toz boyalardan yararlanılıyordu. Çeşitli banyo yağları, diş temizleyicileri ve bazı bitkilerden elde edilen kokular yine bu dönemde kullanılan kozmetik ürünler arasındaydı. Geçtiğimiz iki yüz yıl içindeyse, ortaya çıkan yeni ürünlerle, üretim ve ambalâj teknolojisindeki gelişmeler kozmetik üretimini hızla geliştirdi. Bu tür ürünlerin tüketimi büyük bir hızla arttı. Günümüzde kozmetiklerin önemli bir bölümünü cilt bakım ürünleri oluşturur.

Konu ile ilgili aramalar: Kozmetik Nedir Kozmetik ödev ara Kozmetik kelime anlamı Kozmetik sözlükte ara Kozmetik ansiklopedi bilgi bankası ara Kozmetik ne demek Kozmetik neye denir

Kozmetik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver