Koza Nedir Hakkında Bilgi

Koza Nedir

Koza anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Koza Nedir, Koza Ne Anlama Gelir, Koza Ne Demektir, Koza Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Koza ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Koza Anlamı

İçinde ya tohum ya da kirizalit bulunan koruncak. Zoolojideki anlamıyla koza, kelebeklerde görülür. Olgunlaşan kelebek tırtılı, çıkardığı ipeksi bir salgı ile kendi etrafında bir koruncak örer ve bunun içinde krizalitleşir. En tipik örneği ipekböceklerinin ördüğü kozalardır. Bu kozaların iplikleri özel yöntemlerle çözülerek ipekçilikte kullanılır. Kimi böceklerin kozaları ise ipliksi değil, sıvı bir maddeden yapılır. Botanikte koza, pamuğun olgun meyvesine denir. Ceviz iriliğinde ve pamuk türüne göre 3-5 bölmeli olur. Bu bölmelerin her birinde, üzerinde 2-3 cm. uzunluğunda ince iplikçikler bulunan 5-9 tohum vardır. Bu iplikçikler bildiğimiz pamuktur.

Konu ile ilgili aramalar: Koza Nedir Koza ödev ara Koza kelime anlamı Koza sözlükte ara Koza ansiklopedi bilgi bankası ara Koza ne demek Koza neye denir

Koza ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver