Koyun Nedir Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Koyun Nedir Nasıl Yetişir

Koyun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Koyun Nedir, Koyun Ne Anlama Gelir, Koyun Ne Demektir, Koyun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Koyun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Koyun Anlamı

Memeliler sınıfının, çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, koyunlar (Bovidae) familyasındaki bazı türlere verilen genel ad. Yetişkin erkekler çoğunlukla sarmal yapıda ve kalın boynuzlar taşır. Gözlerinin önünde bez vardır. Sakalları yoktur. Evcil koyunların uzun ve sarkık kuyrukları olur. Gebelik süreleri 144-150 gündür ve bir batında 1-4 yavru doğururlar.En küçük yeşilliği bile besin olarak değerlendirdikleri ve et verimleri yüksek olduğu için en gözde kültür hayvanlarıdır. Sütlerindeki yüksek yağ ve protein oranı, sütlerinin çok değerli olmasını sağlamıştır. Bu sütten yapılan peynirler en değerli peynirlerdir. Otları çok derinden koparırlar ve kalabalık oldukları yerlerde bitkilerin büyümesini büyük ölçüde önlerler. Bu nedenle erozyona ve çevre bozulmasına neden olurlar. Mutasyon ve melezleşmeleri çok fazla olduğundan, sınıflandırılamayacak kadar çok sayıda ırkı elde edilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Koyun Nedir Koyun ödev ara Koyun kelime anlamı Koyun sözlükte ara Koyun ansiklopedi bilgi bankası ara Koyun ne demek Koyun neye denir

Koyun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver