Kovboy Nedir Hakkında Bilgi

Kovboy Nedir

Kovboy anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kovboy Nedir, Kovboy Ne Anlama Gelir, Kovboy Ne Demektir, Kovboy Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kovboy ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kovboy Anlamı

Amerika’da sığır çobanlarına verilen ad. Amerikan İç Savaşı sonrasında ABD’nin ortasındaki geniş düzlüklere açılmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan kovboylar, birçok romana ve filme konu olan efsanevî halk kahramanları oldular. 1800′lerin başlarında, Texas ve benzeri bölgelere yerleşen Amerikalılar, otlakları sığır otlatmak amacıyla kullanmaya başladılar. İspanyollardan, sığır bakımında kullanılan araç ve yöntemleri de devraldılar. İç Savaş’tan sonra batıya doğru gerçekleşen yayılma sırasında, kovboylar her yıl güneyden batıya büyük sığır sürülerini götürüyorlardı. 1880′lerde ve 1890′larda, ABD’nin ortasındaki düzlüklere tümüyle yerleşilmişti. Bu tarihten sonra, kovboylar çiftlik işlerinde çalışmaya başladılar. Tarımın makineleşmesiyle birlikte işlevlerini yitirerek, simgesel kahramanlar hâline dönüştüler.

Konu ile ilgili aramalar: Kovboy Nedir Kovboy ödev ara Kovboy kelime anlamı Kovboy sözlükte ara Kovboy ansiklopedi bilgi bankası ara Kovboy ne demek Kovboy neye denir

Kovboy ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver