Köstebek Nedir Hakkında Bilgi

Köstebek Nedir

Köstebek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köstebek Nedir, Köstebek Ne Anlama Gelir, Köstebek Ne Demektir, Köstebek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köstebek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köstebek Anlamı

Talpa europaea. Toprak altında oyduğu yuvalarda yaşayan, gözleri hemen hemen hiç görmeyen, derisinden kürk yapılan küçük bir hayvan, sokur, yer sıçanı.

Avrasya ve Kuzey Amerika’nın ılıman bölgelerinde sık rastlanan köstebeklerin çoğu oldukça küçük ve yuvarlak gövdeli, bodur, kısa kuyruklu hayvanlardır. Çoğunun dış kulağı bulunmaz. En önemli silâhları, ön ayaklarındaki enli tırnaklarıdır. Beş parmaklı ön ayaklarındaki bu enli tırnaklarını bir kürek gibi kullanır ve toprak altına oydukları yuvalarda yaşarlar. Zamanlarının çoğunu tünel kazarak geçiren köstebekler, her gün kendi ağırlıkları kadar besin tüketirler. Besin maddeleri böcekler ve solucanlardır; ancak toprağı oyarken bitki köklerini de kestikleri için zararlı hayvanlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Köstebek Nedir Köstebek ödev ara Köstebek kelime anlamı Köstebek sözlükte ara Köstebek ansiklopedi bilgi bankası ara Köstebek ne demek Köstebek neye denir

Köstebek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver