Köşk Nedir Hakkında Bilgi

Köşk Nedir

Köşk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Köşk Nedir, Köşk Ne Anlama Gelir, Köşk Ne Demektir, Köşk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Köşk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Köşk Anlamı

Bahçe içinde ya da kırlarda yapılmış büyük ve süslü ev. Osmanlılarda önceleri saray avlularında yapılan köşkler, daha sonraları saray dışına yapılmaya başlandı. Bu binalar padişahların kısa süreyle kaldığı yerler olduğundan haremleri ve mutfakları yoktu. Topkapı Sarayı içinde Bağdat, Revan, Sünnet köşkleri ünlüdür. Saray dışındaysa özellikle Lale devrinde, çok sevilen Kâğıthane kırlarına köşkler yapılmıştır. Bunlar barok üslupta olup bazıları av için kullanılmıştır. Ayrıca Hasbahçe’deki Sepetçiler Köşkü donanma sefere çıkarken; Alay Köşkü de ordu sefere çıkarken yapılan törenlerde kullanılırdı. İmparatorluğun son zamanlarında halktan zengin kişiler de köşkler yaptırmaya başlamışlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Köşk Nedir Köşk ödev ara Köşk kelime anlamı Köşk sözlükte ara Köşk ansiklopedi bilgi bankası ara Köşk ne demek Köşk neye denir

Köşk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver