korsenin zararları-sıkı korse giymek zararlımı-korse kullanmanın sağlığa faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda korsenin zararları-sıkı korse giymek zararlımı-korse kullanmanın sağlığa faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

korsenin zararları-sıkı korse giymek zararlımı-korse kullanmanın sağlığa faydaları

Genellikle Hafif kilolu bayanların kullandığı tabiri caizse balık etli bayanların giyerek zayıf gösterdiğine inandığı korse zayıflatırmı sorusunun cevabı aşağıdaki yazımızda mevcut ;

Korse giyen kadınların aklındaki büyük soru , korse giymek kilo verdirir mi ? Pasif zayıflama adına giymiş olduğunuz korse, vücut yağ birikimini azaltacak bir şekilde enerji harcamasını sağlamaz. Aşın terleme ile vücuttan atılan sudur. Ancak bir davete yada düğüne giderken göbeğinizden, baseninizden yada kalçanızdan dolayı aynada kendinizi iyi hissetmiyorsanız korseler kaçınılmaz kurtarıcınız haline geliyor.Aynı zamanda hastalık sebebiyle göbek fıtığı, bel ağrılarında, sezeryan doğumdan sonra da sıkça kullanılabilmektedir.

Terlemenin sürekliliği ve vücut hijyenine dikkat edilmemesi mantara yol açabilir. Obezite ciddi bir sağlık sorunu haline gelmektedir.Kendi kendinize çözüm aramak yerine hekim ve diyetisyene danışmanızı öneririm.

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Giyim Endüstrisi ve Moda Tasarımı Eğitim Bölümü Ögretim Üyesi Doç. Dr. Şule Çivitci yaptığı araştırmalardan sonra düşük bel pantolonların uzun süreli kullanımı zararlıdır demiş. Bu pantolonlar kullananların bel çevresini genişletiyor, etiketlerine zararlıdır ibaresi yazılsın diye öneri getirmiş.
Düşük bel pantolon kımıl zararlısı mı?
Araştırma 300 genç kız üzerinde yapılmış. Kızların bel çevresi ölçülmüş, altı ay boyunca düşük bel pantolon giymeleri istenmiş ve altı ayın sonunda tekrar ölçülmüş. 16-24 yaş aralığında yani ergenlik çağında olan genç kızların bel bölgeleri altı ayın sonunda biraz kalınlaşmış.

Araştırmayı yapan Doç. Dr. Şule Çivitci bu kalınlaşmayı açıkta kalmaya bağlıyor: “Pantolon karın bölgesinin altında bittiği için yan yağlar açıkta kalıyor ve aşağıda oluşan basınç yan yağ dokularının gelişigüzel şekil almasına yol açıyor.” Meğer bel bölgesini kapatan giysilerin oluşturduğu baskı, korse etkisi yaparak yağlanmanın gelişi güzel olmasını engelliyormuş.

Klinik Anatomi Derneği Başkanı Prof. Dr. H. Hamdi Çelik bu araştırmaya katılmıyor. “Düşük bel pantolon ile bel kalınlaşması arasında bir bağlantı kurmak güç. Çok dar pantalonların genetik organlara baskı yaptığı ve uzun vadede kısırlığa yol açtığı bize öğretilmiştir ama düşük bel pantolonun bu tip bir zararı olduğunu sanmıyorum” diyor.

MAVİ JEANS’TEN AÇIKLAMA

Mavi Jeans tasarım ekibi ise şu görüşte: “Düşük bel özellikle gençlik hali, gençliğin beden yapısı ve modası için vazgeçilmez bir görüntü. Mavi’nin tüm pazarlarında gençlerin en çok tutkuyla bağlı olduğu modeller, düşük belli pantolonlar. Bel bölgesindeki kalınlaşmayla düşük belli pantolonlar arasında somut ilişki kurmak için, ancak dünya çapında ve uzun süreli araştırma sonuçları yönlendirici olabilir. Araştırmaya konu olan bel bölgesindeki kalınlaşmanın, düzensiz beslenme alışkanlıklarından spordan uzak yaşam biçimine kadar bir çok değişik sebebi olabilir. Diğer taraftan, düşük belli pantolon giymek isteyenlerin kendilerine estetik olarak daha çok dikkat ettiklerini, yağlanma konusunda daha hassas davrandıklarını da gözlemliyoruz.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver