Korozyon Nedir Hakkında Bilgi

Korozyon Nedir

Korozyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Korozyon Nedir, Korozyon Ne Anlama Gelir, Korozyon Ne Demektir, Korozyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Korozyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Korozyon Anlamı

Metallerin ve alaşımların bulundukları ortam içinde kimyasal tepkime (özellikle oksitlenme) yoluyla için için aşınması. Yenim de denir. Çoğu metaller havada bir oksit tabakasıyla kaplanır. Kimi zaman bu tabaka korozyonun daha da derine işlemesine engel olur. Bakır ve gümüşün kararması olayı böyle bir tabakanın oluşmasıdır. Pas [hidratlı demir(3) oksit, FeO(OH)] ise, pek koruyucu bir özellik taşımadığından, demir daha hızlı korozyona uğrar. Sanayi atıklarının yol açtığı hava kirliliği, özellikle kükürt dioksit(SO2) başta olmak üzere, yükseltgen ve asidik gazlar aracılığıyla korozyonu hızlandırır. Korozyon, genellikle elektrokimyasal bir olaydır. Çeşitli kimyasal yöntemlerin yanı sıra, boya, vernik ve elektrikli kaplamayla da korozyon önlenebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Korozyon Nedir Korozyon ödev ara Korozyon kelime anlamı Korozyon sözlükte ara Korozyon ansiklopedi bilgi bankası ara Korozyon ne demek Korozyon neye denir

Korozyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver